İNTERLOK KUMAŞ

Günay Tekstil olarak 27 yıldır üretmeye devam ediyoruz,müşterilrimizin istekleri doğrultusunda üretmeye ve bugün olduğu gibi her yıl ortalama 250 farklı kumaş ve renk çeşidini sizler için hazırda bulundurmaya ve ayrıca her yıl yaklaşık 20 ülkeden gelen üretici, modacı ve tasarımcılara, bununla birlikte iç pazar üreticilerine ve ihracatçılarına, taleplerine göre ister hazır ürünlerimizden, isterlerse talepleri doğrultusunda farklı desen ve renk çeşitlerini üretip, en kısa sürede Günay Tekstil garantisi altında, hayal ettikleri ve bekledikleri kalite anlayışının üzerinde, en kısa sürede teslim etmektedir.

Sadece çift plakalı yuvarlak örme makinelerinde, silindir ve kapak iğnelerinin birbirlerine dik ve karşılıklı bir şekilde yerleştirilmeleriyle elde edilen çift katlı örme kumaş çeşitidir. İnterlok kumaşları enine yönde gerdirsek bile, iki yüzde de sadece sağ ilmikler görülür.

Ön ve arka yüzde aynı görünüme sahiptir, çift yüzlüdür Desen ve yüzey dizaynı sınırlıdır Ön ve arka yüzü pürüzsüzdür Sık bir yapıya sahiptir Dikey yönde, yatay yöne göre daha yüksek bir elastikiyet özelliğine sahiptir. Boyutsal stabilitesi ve şeklini koruma özelliği yüksektir Diğer tek iplikli örme kumaşlara göre en yüksek gramajlı örme kumaşlar elde edilebilir Gerilmeye maruz kaldığında ilmek bir uçtan kaçma eğilimi gösterir Ön ve arka yüzey arasında hava olduğundn, daha iyi ısı yalıtım özelliğine sahiptir.Diğer tek iplikli örme kumaşlara göre daha sıcak tutar İnterlok örme kumaşlarınhacimli yapısı nedeni ile nem alma özelliği iyidir. İç giyim yazlık-kışlık ve özellikle sportif, tıbbi üst giyimlerde geniş bir kullanım alanına sahiptir. Ayrıca teknik koruyucu tekstil olarak da kullanılabilmektedir. Bir kumaşın interlokmu yoksa ribana mı olduğunu belirlemek için kumaşı enine gerdirip bakılır, eğer karşılıklı ilmekler birbirinin karşısında ise bu interloktur. Basit bir tabirle doluya dolu ise interloktur. Ribanada doluya boş, boşa dolu karşılıklı gelmektedir.